28.1.2016 / Gösterim Sayısı : 706

Güneydoğu Anadolu Bölgesi, Bakanlık Koordinasyon ve Sektörel Ortak Akıl Toplantısı, Bakanımız Faruk ÇELİK Başkanlığında, Şanlıurfa’da Yapıldı.

#ort_akil_toplantisi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Faruk ÇELİK'in katılımları ile 15-17 Ocak 2016 tarihinde Şanlıurfa'da düzenlenen "Bölgesel Bakanlık Koordinasyon ve Sektörel Ortak Akıl Toplantısı" Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki 9 ilin katılımı ile gerçekleşti.

GAP  Tarımsal eğitim Merkezinde (GAPTEM) düzenlenen toplantıya  İl Müdürlüğümüz ile beraber ilimizde faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların yöneticileri ile meslek ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin yanında,  Güneydoğu Anadolu Bölgesi İlleri; Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Mardin, Siirt, Şırnak ve Şanlıurfa tarım sektörünün  üst düzey yöneticileri ile  meslek ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Yapılan toplantıda Bakan Çelik, gıda, tarım ve hayvancılıkla ilgili gelişme ve sorunları tepeden tırnağa, bütün kesimlerle görüşülerek yapıldığını söyledi. Çelik, bunun verimli olacağına inandığını ifade ederek, "Bugüne kadar Ankara'da yapılması gerekenlerle ilgili önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Ankara'da gerçekleştirdiğimiz toplantıların araziye, çiftçiye, üreticiye uyumunun ne olduğunu, burada nelerin söylendiğini ne gibi beklentilerin olduğunu toplantılar sayesinde görüp atmamız gereken adımlara bu toplantıların çok ciddi katkı sağlayacağı inancı içerisindeyiz" diye konuştu.

Toplantıya katılan iller tarafından açılan stantlarda o ilde yetiştirilen  tarımsal ve hayvansal ürünler sergilenerek konukların beğenisine sunuldu.​

''